Bir YouTube Kanalı En Hızlı Nasıl Büyütülür?


En hızlı Youtube Kanalı nasıl büyütülür? 2023

YouTube dünyanın en büyük video paylaşım platformudur. İzleyiciler ve içerik oluşturucular sayesinde büyümeye devam ediyor. Kendilerini bir YouTube yıldızı olarak kabul ettirmek isteyen YouTuber’lar genellikle yaygın olarak bilinmeyen stratejiler kullanarak YouTube kanallarını oluşturuyor. Bir YouTube kanalını nasıl büyütürsünüz? Youtube büyüme stratejileri nelerdir? Youtube’da videoları öne çıkararak izlenme ve beğenilerinizi artırabilirsiniz.

Bir YouTube Kanalını büyütme hakkındaki makalemizde en iyi YouTube büyüme stratejilerini listeledik.

En iyi YouTube Kanallarını nasıl oluşturursunuz?

Kanalınızı yeni açtıysanız Youtube kanalınızı nasıl büyüteceğinizi makalelerde okuyabilirsiniz. Youtube’da kanalınızı organik olarak büyütmek için birçok farklı taktik kullanabilirsiniz.

YouTube kanalınızın organik büyümesi, kalıcı trafik ve sıralamaya yol açacaktır. Bu nedenle her zaman sabırlı olmalı ve organik büyüme elde etmek için kişisel çıkar gözetmeden çalışmalısınız.

İpuçlarımız, YouTube kanalınızı sonuçların ilk sayfasında görünecek şekilde büyütmenize yardımcı olacaktır.

Kanal kategorisini seçin

Öncelikle hangi kategoride yayın yapacağınıza karar vermelisiniz. Yayın kategorinizde tutarlı olursanız daha fazla izleyiciye ulaşırsınız.

YouTube’daki en popüler kanallara bakarsanız, hepsinin belirli bir kategoriye odaklandığını görürsünüz. En yüksek kalitede içerik oluşturmanıza olanak tanıyan kategoriyi seçin. Aşağıda, YouTube’da başarılı olmanıza yardımcı olacak bazı kategoriler bulunmaktadır.

 1. Video ve fotoğraf kanalları
 2. Eğitim Kanalları
 3. Oyun Kanalları
 4. Vlog Kanalları
 5. Teknoloji Kanalları
 6. Spor ve Sağlıklı Yaşam kanalları
 7. Haber Kanalları
 8. Komedi Kanalları
 9. Makyaj kanalları
 10. İnceleme Kanalları
 11. Oyuncak Kanalları
 12. Yemek Kanalları

Youtube Profilinizi Düzenleyin

Profiliniz için bir kategori seçtikten sonra, onu düzenlemeye başlayabilirsiniz. Profilinizi, konunuzu ve içeriğinizi açıklayacak şekilde düzenleyebilirsiniz.

“Açıklama” bölümünde, seçtiğiniz her kategori için paylaşmayı planladığınız içerik türünü, formatları ve süreyi belirtin. Açıklama bölümü kanalınızın tanıtımı olmalıdır. Etiketleri ve anahtar kelimeleri ekleyin.

Kategorinize uygun bir profil resmi ve kapak fotoğrafı seçmenizi öneririz. Bunu bir sayfa değil de profil olarak görüyorsanız, yüksek kaliteli bir logo kullanın.

Sosyal medya hesaplarınızı, e-posta adresinizi ve web sitenizi profilinize ekleyin. Sizinle ilgilenen kullanıcılar sosyal medya profilleriniz aracılığıyla sizi bulabilir ve takip edebilir. İnsanlardan sizi sosyal medya sayfalarınızdan takip etmelerini de isteyebilirsiniz.

Orijinal, kaliteli içerik üretin

Kanalınızı YouTube’da büyütmenin en iyi yolu orijinal içerik oluşturmaktır. Youtube’un artan popülaritesi nedeniyle, orijinal ve yüksek kaliteli içerik daha fazla izleyici ve kullanıcı çekecektir.

YouTube kanalınız için orijinal içerik oluşturmanıza ve kanalınızı büyütmenize yardımcı olacak makaleler bulun 🙂

 1. Araştırmanızı yapın: Yazılı materyalinizi filme dönüştürmeden önce kapsamlı bir araştırma yapmalısınız. Eğitici veya bilimsel videolar oluşturuyorsanız kaynak eklemeniz çok önemlidir. Ele almak istediğiniz konuları seçmek için doğru ve güvenilir kaynaklar kullanın.
 2. Prova yapın: YouTube videonuzu çekmeden önce pratik yapın. Çekim sırasında ortaya çıkabilecek olumsuz yorumlardan veya ses sorunlarından kaçınabilirsiniz. Videonuzu çekmeden önce her zaman prova yapmalısınız.
 3. Viraliçerik oluşturun Eğitim ve bilim kanalları için viral olan içerikler zor olabilir. Her kategorinin kendi viral videoları vardır. Bu yüzden trend olan videolara göz atın. Video trendi kanalınızla uyumlu olduğu sürece, buna dayalı videolar oluşturabilirsiniz.
 4. Profesyonel OlunOluşturmakiçin ihtiyacınız olan tüm ekipmana sahip olmayabilirsinizProfesyonellikSesgerekli değildir, ancak denemeye değer. Sesi zayıf olan videoların izlenme olasılığı daha düşüktür. Kullanıcılar kusurlu bir görüntüyü tolere edecektir.
 5. Trend VideolarıİzleyinİçeriğinizidüzenleyinBir YouTube kanalını büyütmekiçintrend videoları kullanabilirsiniz. Ülkenizde sıcak olan ve sosyal medyada popüler olan konulardaki YouTube videoları, arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer almanıza yardımcı olacaktır.

Videolarınız için altyazılar

YouTube, kanal sahiplerinin ve kullanıcıların dünyanın dört bir yanından izleyicileri çekmek için videolara altyazı eklemelerine olanak tanır.

YouTube kanalınızı büyütmenize yardımcı olması için YouTube video vurgularını kullanabilirsiniz.

İngilizce olmayan videoları ararken, videoyu bulmanıza yardımcı olması için altyazıları kullanın.

Videolara Youtube Kartları Ekleme

Kullanıcılarınızı videonuza gömülü videolara göndermek için en iyi Youtube kanalı stratejinizi kullanabilirsiniz. Orijinal videonuzda ele aldığınız konuya benzer bir konuyu kapsayan başka bir videonuz varsa, video kartı önerisine tıklayın ve ekleyin.

Bir videonun sonundaki kartları kullanarak başka bir videoya gidebilirsiniz.

Videolara Etiket Ekleme

Etiketler, YouTube kanalları tarafından kanallarını tanıtmak için kullanılmalıdır. Etiketler, YouTube kanalınızı büyütmek için en iyi ipucunuzdur. Kullanıcıların alakalı videoları bulmasına yardımcı olur ve hedef kitlenizin videolarınızı görmesini sağlar.

Videolarınıza küçük resimler ekleyin

Videolara küçük resimler ekleyerek tıklanma sayısını artırabilirsiniz. Videonuzun sloganı veya sloganı küçük resimde görünmelidir. Youtube küçük resimleri, yeni izleyiciler çekmenize yardımcı olacak harika bir araçtır.

10 ila 20 dakikalık uzun videolar oluşturun

Youtube kullanıcıları daha uzun videolara olan isteklerini dile getirdiler. Videolarınız uzun ve ilgi çekiciyse daha fazla görüntüleme alırsınız. YouTube kanalınızı büyütmek için ipuçlarınızın bir parçası olarak uzun ve ilginç görsellere sahip videoları da eklemelisiniz.

Şimdi abone olun! Şimdi Abone Olun!

Abone Ol! Abone olun! YouTube kanalınızı büyütmek söz konusu olduğunda bu en önemli ipucunuzdur. Yeni kullanıcılar videolarınızı izlediğinde, genellikle abone olmayı unutur veya abone olmazlar. Video başladıktan sonra kullanıcılara abone olmalarını hatırlatabilirsiniz.

Bildirimleri açın. Bir Uyarı Oluşturun

YouTube Kanalınıza abone olsunlar veya olmasınlar, bir video yüklediğiniz anda onları bilgilendirebilirsiniz. YouTube’un algoritmaları bazen videoları kullanıcılara ulaştırmada etkisiz olabilir. Bu, düşük derecelendirmelere yol açabilir. Bu, video içinde bildirimler etkinleştirildiğinde size bildirilerek önlenebilir.

Yorumları Teşvik Edin

İzleyicileri videolarınıza yorum bırakmaya teşvik edin. Bir YouTube Kanalı oluşturmanın ikinci önemli ipucu, yorumları yanıtlamaktır. Bu, kullanıcıların sağladığınız içerikle ilgilendiğini gösterir. İster olumlu ister olumsuz olsun, yorumlara her zaman yanıt vermelisiniz.

Rakiplerinizi analiz edin

Rakiplerinizin videolarını analiz ederek ve öne çıkan özelliklerini ekleyerek YouTube kanalınızı büyütmek en iyi stratejidir.

Youtube kanalınızı büyütmek için en etkili ipuçlarından biri olan rakiplerinizi analiz ederken video formatlarına, sürelerine ve açıklamalarına odaklanmalısınız.

Canlı Yayın

YouTube kanalınızı büyütmek için en önemli ipucu canlı yayın yapmaktır. Canlı yayınlar, izleyicilerinizle gerçek zamanlı olarak iletişim kurmanıza olanak tanır. Konukları size katılmaya veya ilginç konular hakkında konuşmaya davet edebilirsiniz.

Youtube videolarını kullanabilirsiniz

YouTube şortları artık YouTube’daki en popüler video formatıdır. Bu tür içerik artık hem içerik oluşturucular hem de izleyiciler arasında daha popüler.

Adımları takip etmek ve kanalınızı büyütmek için sabra ihtiyacınız olacak.

Videolara Katılın

Katılım videosundan para kazanabilir ve ardından elde ettiğiniz geliri özel videolar oluşturmak için kullanabilirsiniz. Bazı YouTube kanalları videolara katılma özelliğinin etkisiz olduğunu düşünse de, bu birçok büyük kanalın kullandığı bir araçtır. Videolara katılmak, YouTube’da kanalınızı büyütmenize ve büyük bir takipçi kitlesi çekmenize yardımcı olacaktır.

Google Trends, bir YouTube kanalını büyütmenize yardımcı olacak harika bir araçtır.

Google Trends en popüler arama terimlerini, konumları veya anahtar kelimeleri görmenizi sağlar. Google Trends, içerik oluşturuculara ve web sitesi sahiplerine trafiklerini takip etmeleri için bir araç sağlar. Google Trends, videolarınızı en popüler zamanlarda paylaşmanızı sağlar. Videolarınızı, onları tanımlayan anahtar kelimeleri arayarak yükleyebilirsiniz.

Çalma Listesi Oluşturma

En sadık müşterileriniz oynatma listeleri oluşturarak fayda sağlayacaktır. Kullanıcılarınız tüm videolarınızı sırayla görüntüleyecektir. Bu, daha fazla görüntülemeye yol açabilir.

Eğitim, nasıl yapılır veya ne hakkında gibi ulaşmaya çalıştığınız kitleyle alakalı olacak konuları seçin. Youtube kanalınızı büyütmek ve izleyicilerinizi memnun etmek için gerekli adımları atabilirsiniz.

Bir YouTube videosunu nasıl yükleyebilirim?

Bir YouTube kanalı oluşturmaya yönelik ipuçlarımızı okursanız, videoları YouTube’da yayınlanmadan önce düzenleyebilirsiniz.

Kanalınıza yüklediğiniz videoların seçtiğiniz kategorilerle ilgili olduğundan emin olun. YouTube kanalımı nasıl artıracağımı merak ediyorsanız, bu uygulamalar ilginizi çekecektir.

Youtube kanalım ne kadar hızlı büyüyecek?

YouTube kanalınızın büyümesi, onu nasıl tanıttığınıza bağlıdır. YouTube kanalınızı daha hızlı büyütmek için organik adımları izleyin.

YouTube kanalınızı doğal ve hızlı bir şekilde büyütmek için bu ipuçlarını izleyin.

Youtube Analytics’i Kullanın

Youtube, kullanıcılara videolarını ve izleyicilerini analiz etmede yardımcı olmak için YouTube Analytics aracını geliştirdi. Youtube analytics, kullanıcılar hakkında detaylı bilgi sağlar. Youtube’da bir kanalı büyütmek için en önemli ipucu kitlenizi analiz etmektir.

YouTube Kanalınızın kitlesini nasıl artırabilirsiniz?

Kanalınızı nasıl büyüteceğinizi öğrenmek için başarılı olmuş Youtube kanalları ve videoları incelenebilir. Abone sayısı yüksek olan Youtube kanalları video geçişleri, anahtar kelimeler, açıklamalar ve hastagh gibi özelliklere sahip olacaktır. Bu özellikler kullanıcı ve algoritma odaklı özelliklerdir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *